Zbiór zadań dla klasy 2

Bogusława Kuciel i Agnieszka Michalska

Autor: Bogusława Kuciel i Agnieszka Michalska

Zbiór zadań dla klasy 2  jest propozycją adresowaną do nauczycieli, rodziców i uczniów. Zawiera szereg ćwiczeń i zadań przydatnych w nauczaniu matematyki, w doskonaleniu matematycznych umiejętności oraz wyrównywaniu braków w tym obszarze edukacji szkolnej. Obejmuje takie zagadnienia jak: rozszerzenie zakresu liczbowego do 50, działania na liczbach naturalnych, figury geometryczne, jednostki miar – mierzenie czasu, długości, masy, obliczenia zegarowe i pieniężne. Zadania umieszczone w książeczce zostały opracowane  zgodnie z zasadą stopniowania trudności, bowiem ważne jest, aby dziecko zachęcone sukcesem podczas rozwiązywania pierwszych zadań, chętniej podejmowało próby rozwiązania kolejnych, nieco trudniejszych.

W Zbiorze znajdują się zatem zadania łatwe i o podwyższonym poziomie trudności, zadania wymagające twórczego myślenia i logicznego rozumowania, zadania tekstowe o charakterze realistycznym, które wskazują na użyteczność matematyki w życiu codziennym. Praca z zadaniami – samodzielna bądź pod kierunkiem osoby dorosłej – może przyczynić się do rozwijania umiejętności radzenia sobie z trudnościami, do rozwoju zainteresowań oraz zdolności matematycznych uczniów.

Zachęcamy do korzystania z naszego opracowania, a dzieciom życzymy giętkich umysłów, wytrwałości oraz sukcesów podczas „bliskich spotkań” z matematyką.