Pisz razem z nami cz.3

Autor Maria Jarząbek

Ćwiczenia redakcyjne dla uczniów klasy 3.

Cykl książeczek pt. Pisz razem z nami przeznaczony jest dla uczniów klas 1–3 do indywidualnej pracy twórczej w szkole i w domu. Dorotka, Tomek i Sowa Mądra Głowa zachęcają dzieci do aktywnego doskonalenia umiejętności językowych oraz do opanowania sztuki pisemnego wypowiadania się z zastosowaniem tradycyjnych i nowoczesnych sposobów komunikacji. Głównym celem tej publikacji jest  stopniowe wyposażanie uczniów w umiejętność redagowanie i pisania listu, kartki pocztowej, zaproszenia, zawiadomienia, ogłoszenia, opisu, opowiadania czy bajki. Gry planszowe, zabawy językowe, wesołe, barwne  ilustracje  uatrakcyjniają i ubogacają merytoryczną zawartość niniejszych publikacji.