Wesołe cyferki

Ewelina Zakrzewska

Ćwiczenia wspomagające naukę liczenia.

Autor: Ewelina Zakrzewska
Wymiary: 205x280

Aby umożliwić dzieciom osiąganie szkolnych sukcesów, przygotowaliśmy zeszyt „Wesołe cyferki”, który zawiera ćwiczenia w kształtnym pisaniu poznawanych cyfr oraz zbiór ciekawych zadań rachunkowych, logicznych, tekstowych.  Proponowane zadania rozwijają spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, koncentracji i stanowią podstawę kształtowania wielu pojęć matematycznych. Ponadto niniejsza publikacja łączy naukę pisania cyferek i wykonywania prostych działań na liczbach z ćwiczeniami rysunkowymi i łamigłówkami, z kolorowaniem obrazków oraz z ćwiczeniami utrwalającymi umiejętności praktyczne, takie jak: mierzenie, ważenie, obliczenia pieniężne czy zegarowe.
Zakres zadań i ćwiczeń zamieszczonych w „Wesołych cyferkach” jest zgodny z „Podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych” oraz przeznaczony do wykorzystania zarówno na lekcjach, jak i do pracy samodzielnej w domu.