Uczymy i bawimy się z Lucusiem klasa 2

Autor Monika Sanecka-Marek

Cykl książek "Uczymy się i bawimy z Lucusiem" to propozycja przeznaczona dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą rozwijać umiejętności dzieci oraz poszerzać ich wiedzę o Polsce. Wiodącą postacią i przewodnikiem jest chłopiec o imieniu Lucuś, który opowiada o swoich przeżyciach związanych z wakacyjnymi wędrówkami po kraju, a także ze szkołą. Każda książka zawiera zestaw ćwiczeń w pisaniu i czytaniu, ćwiczeń gramatycznych i  ortograficznych, zadań matematycznych oraz propozycji doświadczeń i obserwacji. Ćwiczenia mogą być wykorzystane podczas zajęć w szkole, a także mogą posłużyć dzieciom jako materiał do samodzielnej pracy w domu.