Plansza demonstracyjna - LAS

Wymiary 670mm x 480mm
Liczba stron 2
Oprawa kolorowe listwy z haczykiem do zawieszenia
Cena:
29,00 zł

1 strona: Las i jego mieszkańcy
2 strona: Warstwowa budowa lasu

Ilość:

Dwustronna, barwna plansza przyrodnicza o wymiarze B2 zaprasza uczniów do poznania bogatego świata leśnych roślin i zwierząt.

Jedna strona planszy ukazuje warstwową budowę typowego lasu mieszanego oraz zawiera podstawowe informacje o gatunkach roślin reprezentujących poszczególne warstwy.

Na drugiej stronie przedstawiony jest polski bór mieszany oraz wybrane gatunki zamieszkujących w nim zwierząt.

Plansza może być wykorzystana jako uzupełniająca pomoc dydaktyczna podczas zajęć przyrodniczych z uczniami klas młodszych (zwłaszcza klas III), a także z uczniami klas IV w toku pracy indywidualnej lub zespołowej. Może również posłużyć do ćwiczeń doskonalących spostrzegawczość i pamięć uczniów, do ćwiczeń z zakresu edukacji polonistycznej czy plastycznej, a przede wszystkim do wspólnego odkrywania fascynującego świata polskiej przyrody.