Poznajemy naszą ojczyznę

Bogusława Kuciel

Książeczka edukacyjna do nauki czytania ze zrozumieniem.

Autor: Bogusława Kuciel

Czytanie ze zrozumieniem jest umiejętnością bardzo ważną na każdym poziomie edukacji, jest jednym z warunków powodzenia ucznia w szkole.

Kierując się powiedzeniem, iż „podróże kształcą”, przygotowaliśmy zbiór tekstów opisujących kolejne etapy „wirtualnej wycieczki” dookoła Polski. Podróż rozpoczyna się w Warszawie i przebiega przez stolice poszczególnych województw (w przypadku województw lubuskiego i kujawsko-pomorskiego są to miasta będące siedzibami wojewodów). Każdy tekst przybliża historyczne dzieje zwiedzanych miast, przedstawia obiekty i miejsca warte obejrzenia, a kończy się wrażeniami uczestników wycieczki.

Po cichym przeczytaniu danego tekstu uczeń, za pomocą testu jednokrotnego wyboru, może sprawdzić czy zrozumiał i zapamiętał to, o czym czytał.

Mamy nadzieję, że propozycja „wirtualnej wycieczki’’ zaciekawi dzieci oraz zachęci je do dokładniejszego poznawania historii i geografii naszej ojczyzny.