Testy 2

Bogusława Kuciel

Przykłady testów sprawdzających dla klasy 2

Autor: Bogusława Kuciel

Zeszyt TESTY 2 to propozycja przeznaczona dla uczniów oraz dla nauczycieli i rodziców. W zeszycie znajduje się 10 testów z zadaniami ujętymi w bloki tematyczne, które odnoszą się do różnych obszarów edukacji i zgrupowane są zgodnie z zasadą stopniowania trudności oraz z wymaganiami programowymi odpowiadającymi edukacji w klasie drugiej szkoły podstawowej.  Zadania wymagają od uczniów nie tylko rozumienia i przetwarzania przeczytanych informacji, nie tylko rachowania i rozwiązywania prostych zadań arytmetycznych, ale także kojarzenia związków przyczynowo – skutkowych, samodzielnego logicznego rozumowania oraz sprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Cenną pomocą dla nauczycieli i rodziców są klucze rozwiązań do poszczególnych testów, które pomogą im sprawdzić i ocenić prace uczniów. Szczegółowa analiza rozwiązań pozwoli lepiej poznać ich indywidualne możliwości umysłowe oraz ustalić formę pomocy tym uczniom, którzy wykazują braki bądź trudności związane z nauką szkolną.