Testy 1

Agnieszka Michalska

Przykłady testów sprawdzających dla klasy 1.

Autor: Agnieszka Michalska

Zeszyt TESTY 1 to propozycja przeznaczona dla uczniów oraz dla nauczycieli i rodziców. W zeszycie znajduje się 10 zintegrowanych tematycznie testów sprawdzających podstawowe wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz wiedzy o otaczającym świecie. Zadania zgrupowane są zgodnie z zasadą stopniowania trudności oraz z wymaganiami programowymi odpowiadającymi edukacji w klasie pierwszej. Trzy pierwsze testy mogą być wykorzystane do diagnozy wstępnej i pomóc w ocenie poziomu przygotowania dziecka do nauki szkolnej. Tematyka kolejnych testów jest zgodna z porami roku oraz z przebiegiem roku szkolnego. Barwna szata graficzna oraz ilustracje, ciekawe zadania - kolorowanki, szlaczki, labirynty, zgadywanki, uzupełnianki zachęcają dzieci do samodzielnej pracy. Cenną pomocą dla nauczycieli i rodziców są klucze rozwiązań do poszczególnych testów, które pomogą im sprawdzić i ocenić prace uczniów. Szczegółowa analiza rozwiązań pozwoli lepiej poznać ich indywidualne możliwości umysłowe oraz ustalić formę pomocy tym uczniom, którzy wykazują braki bądź trudności związane z nauką szkolną.